Sağlık

Yanak Dolgusu Estetiği

Yanak Dolgusu Estetiği

Yüzde oluşan sarkmaların giderilmesi, çökme ve boşlukların doldurularak kaybolan hacmin yerine getirilmesi amacıyla enjeksiyon kullanılarak yapılan estetik bir uygulamadır. Kısa süre içinde genç ve doğal bir görünüme kavuşturan yanak dolgusu yöntemi ile pratik bir şekilde yepyeni bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yanak dolgusu fiyat açısından da makul seviyelerdedir. Zayıf yapılı bireylerde ve özellikle yaşlanmanın etkisiyle ve bazen de kaza ve travmalardan dolayı yüzün yapısında asimetrik bozukluklar meydana geldiğinde yanak dolgusu yaptırılabilir. Bu durumlarda yüzde çökükler meydana gelir. Bu şekilde, yüzün yapısı değişerek elastikiyeti kaybolur. Tüm bu sorunlarla karşı karşıya kalan kişiler yanak dolgusuna başvururlar.

Yanak dolgusu yaptırmanın en büyük avantajlarının arasında yanaklardaki çökmeler ve kırışıklıkların ortadan kalkmasıdır. Kişinin estetik ve genç görünüme kavuşarak kendine olan özgüveni artar. Ciltte doğal bir elastikiyet oluşur. En önemli avantajlarından bir diğeri de, yanak dolgusu fiyat konusundaki avantajıdır.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Uygulamayı yapacak doktorun tecrübesi ve uzmanlığı ile uygulamanın yapılacağı klinik en önemli kriterler arasındadır. Yanak dolgusu fiyat içeriği tek bir standarta bağlı değildir. Birtakım kriterlere bağlı olarak yanak dolgu fiyatları değişebilmektedir.

Bunların yanı sıra, seans sayısı ve uygulanacak yanak dolgusu türü ve kullanılacak malzeme de yanak dolgusunun fiyatlarına yansımaktadır. Çene dolgusu fiyatları hakkında daha detaylı bilgiler verilmiştir.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Daha çekici ve estetik bir yüze sahip olmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntem olan çene dolgusu çok basit bir şekilde uygulanabiliyor. Çene yapısı ile ilgili bütün şikâyetleri ortadan kaldırmayı amaçlayan çene dolgusu fiyat konusunda da oldukça sevindirici sonuçlar doğuruyor.

Eğer cerrahi müdahaleye gerek görülmüyor ise, çene dolgusu ile tüm şikâyetlerden kurtulmak mümkündür. Çene dolgusundan sonra kısa sürede normal yaşantıya dönmek de mümkün. Sadece istenen bölgelere hyalüronik asit enjekte edilerek kısa sürede işlem bitirilebilir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu operasyon öncesi doktor gerekli muayene ve incelemeleri yapar. Ardından enjeksiyon uygulanacak çene ve etrafına anestezi içerikli bir krem sürülerek o bölgelerin uyuşması beklenir. Yarım saatin sonunda uygulamaya hazır hale gelir.

Sonrasında, hyalüronik asit dolgusu çene etrafındaki istenilen bölgelere çok ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. Bu işlem esnasında ciltte acı çok fazla hissedilmez. Kısa bir zaman içinde de, kişi normal hayatına dönebilir. Çene dolgusu fiyat bilgisinin işlem öncesinde doktor ve klinik ile görüşülmesi gerekir.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte ve yüzde bir takım kırışıklar ve sarkmaların olması kaçınılmazdır. Dudak dolgusu da, bu yüzden, en çok tercih edilen estetik operasyonların arasında yer alır. Dudak dolgusu fiyat konusunda da bütçeyi çok fazla zorlamamaktadır.

Dudak dolgusu yaptırmanın en büyük avantajlarından biri, dudaklara istenilen şeklin verilebilmesidir. Cerrahi bir yöntem olmadığı için normal yaşama dönme daha da kolay ve hızlı olur. Ayrıca, son derece ağrısız bir yöntemdir.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu geçici dolgu ve kalıcı dolgu olarak iki farklı şekilde uygulanır. Kalıcı dolguda dudaklara silikon uygulanmaktadır. Geçici dolgu da ise, başta hyalüronik asit olmak üzere farklı dolgu malzemeleri enjekte edilir.

Bunlarda Venüs tipi, Hera tipi, Afrodit tipi ve Eros tipi dudak dolgusu olarak çeşitleri bulunan dolgular kişinin istek ve taleplerine göre seçilir. Dudak dolgusu fiyat belirlemesi de seçilen yönteme göre değişiyor. Yüze en uygun dudak tipi ve bütçeye en uygun olanı seçildikten sonra operasyona geçilebilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Estetik uygulamalarda birçok farklı teknik ve yöntem kullanılır. Hastanın talep ve beklentileri doğrultusunda gerekli incelemeler yapılır ve uygun olan yöntem tercih edilir. Operasyon yapılacak klinik ve doktorun uzmanlığı, kullanılan yöntem ve ekipmanlarla dolgu malzemesi ve seans sayısı fiyatı belirlemede etkendir. Dudak dolgusu fiyat içeriği de yöntemlere ve diğer kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu