Sponsorlu Bağlantılar

Ünlü Aktör Jackie Chan ile Söyleşi

Bruce Lee, filmlere gelince, dövüş sanatçılarının kutsal kâsesidir. Herkes Bruce’un dünyadaki en sert, en hızlı, en özverili dövüş sanatçısı olduğunu, gerçek bir dövüşte herkesi ve herkesi kırbaçlayabileceğini ve genellikle evren tarihindeki kötülerin en kötüsü olduğunu söylüyor. Filmleri kung fu (pekala, jeet kune do, wing chung, boks ve jujitsu) klasikleridir, türü dünya çapında meşrulaştırdı ve genellikle arkasındaki herkesin takip ettiği bir iz bıraktı. Bahsedilen; lütfen bu ifadeyi yanlış yorumlamayın.

Jackie Chan, sinema tarihinin en büyük dövüş filmi sanatçısıdır.

Salt eğlence açısından bakıldığında, bir rönesans adamı için daha iyi bir örnek olduğunu düşünmüyorum. Geleneksel Çin operasındaki eğitimi, dövüş sanatlarını kullanımı, sessiz filmlere olan sevgisi, şarkı söyleyen sesi ve eşsiz fiziksel yetenekleri sayesinde Jackie Chan, Doğu ve Batı’yı, komedi ve dramayı, dövüş sanatlarını ve sessiz filmleri bir araya getirdi. sadece Jackie Chan filmi olarak bilinen benzersiz alt tür. Gerçekten, bir Jackie Chan filmini bundan başka tarif etmenin yolu yok. Bu kadar geniş bir stil ve ton kombinasyonunu nasıl sınıflandırırsınız? Şaşırtıcı derecede karmaşık bir dövüş sahnesinin ortasında patlayan komedi içeren bir aktörü başka nasıl tanımlarsınız?

Jackie, adını yaptığı filmlerin gerçekten komik olması gerçeği sayesinde kung-fu hüneri açısından çok küçümseniyor, ancak çoğul biçimleri eski, daha geleneksel kung-fu filmlerinde etkileyici ( Snake ) Eagle’s Shadow, Sarhoş Usta , vb.) Aynı zamanda eğlenceli olduğu için, inanılmaz fiziksel yetenekleri ihmal edilir. Denge duygusu ve akrobatik yetenekleri seyircinin nefesini tuttu ve bu tür diğer dövüş sanatçıları (özellikle müthiş Tony Jaa gibi ultra ciddi olanlar) üzerindeki etkisi açık.

Çinli bir pop yıldızı olmasının yanı sıra Jackie aynı zamanda bir yazar, yönetmen, yapımcı, oyuncu, şarkıcı, dansçı ve elbette tarihin en büyük dublör ve dublör koreografıdır. Grubu, Jackie Chan Dublör Ekibi, dünyanın en iyilerinden biri ve Jackie’nin yaptığı (muhtemelen Hollywood filmleri dışında) en azından çene bırakan dövüş koreografisine sahip olmayan bir film yok. Takımı tanımak ve onlarla yıllarca çalışmak, Jackie’nin her erkeğin özel becerilerine hitap eden gösteriler ve dövüşler tasarlamasına olanak tanır; bu, kariyerinde düzinelerce kemiği kırmış bir adam için daha yumuşak, daha iyi akrobasi çalışması ve daha az yaralanma sağlar. Takım konseptinin başarısı, Pekin Opera Binası öğrencilerine, dövüş sanatları film yıldızları Sammo Hung ve Yuen Biao’nun yanı sıra diğer birçok oyuncuya ilham verdi.

Jackie Chan’in dövüş sanatları türü üzerindeki etkisi ölçülemez. Onun sayesinde dünya, sonu gelmeyen asık suratlı, ekşitmeden, taş suratlı Bruce Lee klonlarından kurtuldu. Eğlenceli ama etkileyici dövüş sanatları filmleri, kung-fu fanatikleri için suçlu bir zevk olmaya devam ediyor ve çeşitli Hollywood filmlerinin en iyi yanı o. Tabii ki, genellikle çok iyi değiller, ancak Jackie Chan, aksi halde berbat olan The Tuxedo’yu bile sadece James Brown dans sahnesi için bile izlenebilir kılabilir.

https://turkcedublajfullhdizle.com/oblivion/

Tabii ki, Jackie Chan’i sevmemin ana nedeni, onun dövüş yeteneği ve doğaçlama yetenekleri. Bir Jackie Chan filmi izlediğim süre boyunca, kavgaların çıkmasını bekliyorum ve o katlanır sandalyede ya da ip atlamada ya da bisiklette, hatta o buzdolabında nasıl çalışacağını merak ediyorum. faliyet alani, sahne. Ancak, etkileyici olması için bir kurguya ihtiyacı yok. Wheels on Meals’dan kickboks şampiyonu Benny “The Jet” Urquidez ( diğerlerinin yanı sıra Grosse Point Blank’dan) ile bu dövüşü izleyin.

Jackie’nin bir dövüşçü olarak yeteneğinden şüphe duyanlar için yeterince eğlenceli, bu sahnede Urquidez yumruklarını ve tekmelerini çekmekte büyük zorluk yaşadı, bu yüzden Jackie ciddi bir dayak yedi ve o kadar hüsrana uğradı ki, ikisi arasında neredeyse meşru bir kavga çıktı. Jackie Chan’in hayırseverlik geçmişi, UNICEF ile olan ilişkisi ve cömertliği göz önüne alındığında, onu kızdırmak için oldukça sert darbeler almış olması gerekiyordu. Sonuçta, vurulma geçmişi ya da çabuk sinirlenmediği söylenemez.

Jackie artık 50’li yaşlarının ortasında ve filmlerinin çoğu gösterilerden çok komedi hakkında. Kariyerini genişletmek için daha dramatik roller üstleniyor ve Jackie Chan’in ‘altın kalpli, belaya girip çıkan aptal adam’ rolünden uzaklaşıyor. Kesinlikle, 54 yaşında ve tüm dünyada sigortasız, sakatlık geçmişi ve çılgın dublörlükleri sayesinde, ağırdan alma, minimum yüksek düşüşlerle birkaç Rush Hour filmi çekme ve biraz rahatlama hakkını kazandı, ama sırf o alıyor diye. yaşlılığında biraz daha kolay olması, onu daha az sevmediğimiz anlamına gelmez.

Ron Hogan bir keresinde 6 ay boyunca tekvando dersi aldı, yani yeni Sammo Hung olma yolunda ilerliyor. Ron’un yazdığı Subtle Bluntness adlı blogunda ve her gün Shaktronics ve PopFi’de daha fazlasını bulabilirsiniz .

https://turkcedublajfullhdizle.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu