Güncel

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 9.354 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 36 kişi olduğu açıklandı.
ABD Senatosu, ABD’nin Rusya ve Belarus ile normal ticari ilişkilerini askıya almasını öngören yasa tasarısını onayladı.
Kur korumalı mevduat sisteminde değişikliğe gidildi. Değişikliğe göre sisteme dahil olacak şirket ve tüzel kişilik mevduatı için sınır tarih 31 Mart 2022 olarak belirlendi.
Avrupa Merkez Bankası Mart para politikası toplantı tutanakları, AMB Yönetim Konseyi üyelerinin Ukrayna savaşı nedeniyle stagflasyon endişesi taşıdıklarını ortaya koydu.
BM Genel Kurulu Rusya’yı, İnsan Hakları Konseyi üyeliğinden çıkardı.
AP, Rusya’dan petrol, gaz, kömür ve nükleer yakıt ithalatına yönelik ambargo uygulaması çağrısının da yer aldığı karar tasarısını kabul etti.
Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarında hükümet ve parlamento üyelerinin bulunduğu Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşlarına yaptırım uygulama kararı alındığını duyurdu.
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ukrayna tarafının, müzakerelerde kendi tekliflerinden çekilmeye ve provokasyonlar yapmaya başladığını söyledi.
Rusya Başbakan Yardımcısı Novak, lojistik sorunları nedeniyle Nisan ayında petrol üretiminin Mart ayına oranla %4 – 5 azalmasını beklediklerini söyledi.
Çin’de coronavirüs vaka sayıları artarak devam ediyor.
Ne Olacak?

Yurt içinde TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlanacak.
B orsa İstanbul’un bu sabah alıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu