Güncel

Piyasa gelişmeleri

Bu hafta içeride 3ç21 büyüme, Kasım ayı TÜFE öne çıkan veriler olacak; ayrıca TCMB yatırımcı&analist toplantısı düzenleyecek ve Moody’s Türkiye’nin kredi notuna ilişkin değerlendirme yapacak. Yurtdışı piyasalarda ise Powell ve Yellen’ın senato sunumları takip edilecek. Bugün ise içeride Dış Ticaret Dengesi ile Ekonomik Güven Endeksi rakamları izlenecek. Cuma günü piyasalarda yeni varyant nedeniyle yaşanan sert satışların ardından bugün toparlanma görülmekte. ABD vadeli endeksleri %1’e yakın, Avrupa vadeli endeksleri ise %1 üzerinde kazanç sergiliyor. Asya tarafında görünüm negatif. Brent ise bu sabah %3.5 yukarıda. BIST son işlem gününü %2.35 düşüşle tamamladı, XULAS %8.70 kayıp gösterdi. Bugün endeksin güne küresel piyasalara benzer şekilde tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz

İZLENECEKLER —Ekim’21 Dış Ticaret Dengesi (bekl: -$1.50mr) —Kasım’21 TÜİK Ekonomik Güven Endeksi

ŞİRKET HABERLERİ

—PRKME, bağlı ortaklığı Konya Ilgın tarafından imzalanan kil satış sözleşmesi koşullarında güncelleme yapıldığını açıkladı. Buna göre yılsonuna kadar %30 oranında arttırılıp azaltılabilecek 30bin tonluk satış hacminin, alıcının talep koşulları nedeniyle 7bin ton (+/-%30) olarak revize edildiği paylaşıldı.

—KONTR, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından açılan yüksek basınçlı su borulu buhar kazanı ihalesinde vergiler hariç TL55mn bedelle en iyi teklifin verildiğini paylaştı.

—VBTYZ, SGK tarafından düzenlenen IBM kurumsal sunucu yazılımlarının güncelleme ve bakım destek temini ihalesinin TL27.95mn bedel ile kazanıldığını bildirdi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL12.99 fiyat ortalaması ile toplam 500bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—MTRKS Cuma günü TL22.69 fiyat ile toplam 10bin adet pay alımı yapıldığını duyurdu.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu