Sponsorlu Bağlantılar

Müşteri Temsilcisi

Müşteri Temsilcisi

Hesap yöneticisi her alanda ve sektörde aranan bir meslektir. Hat veya müşteri hizmetlerinde çalışan müşteri temsilcisi ile hedef kitlesi olan müşteri; gerekli bilgileri sağlayan kişidir. Müşteriyi ve hedef kitleyi bilgilendirmek günümüzde her şirket ve markanın temel görevlerinden biridir. Dolayısıyla müşteri temsilcisi de bu önemli süreçte aktif olarak çalışan bir mesleği yerine getirmektedir.

 

Müşteri hizmetleri temsilcisi, tek bir alanla sınırlı bir meslek değildir. Alanında geniş yayılımı olan meslek; Çağrı merkezi, e-ticaret, marka, medya, pazarlama ve eğitim gibi farklı alanlarda gerekli görülen bir görevi vardır. Hizmetlerinin reklamını yapmak isteyen her işletmenin artık bir müşteri hizmetleri departmanı var. Müşteriyi bilgilendirmek ve süreçle ilgili şikayet, soru ve soruları almak için bir müşteri hizmetleri hattı gereklidir.

 

Müvekkil temsilcisi ise iletişim sürecinde müşteriye gerekli bilgileri vererek kurum ile müşteri arasındaki yıkılmaması gereken köprüyü güçlendirir. Müşteri için müşteri hizmetlerinden alınan bilgiler, işletme veya kurum hakkında da bir izlenim yaratır. Müşteri grubu, müşteri temsilcilerinin iletişim sürecinde kullandığı söz ve davranışlara bakarak olumlu veya olumsuz bir izlenim edinir. Dolayısıyla müvekkil temsilcisi aynı zamanda kurumu temsil ettiğinin bilinciyle hareket eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu