Sağlık

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Erkek ya da kadın fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon, klasik yönteme göre ağrısızdır. Uygulama yapılacak bölge, cilt tipi ve rengi, saçın dokusu bir uzman tarafından incelenerek cihaz kullanılacak ve kişi saçın kaç seansta alınacağı konusunda bilgilendirilecektir. Kıl kökü bir lazer ışınına maruz kaldığında, kıl gelişiminden sorumlu kök hücrelerin işlevi kasıtlı olarak bozulur. Bu, tüylerin cilt yüzeyinde yeniden ortaya çıkmasını önler.

Lazer epilasyon yapılan bölgedeki kılların uzunlukları farklı olduğu için lazerin etkisi de farklıdır. Bu nedenle tek seansta o bölgedeki tüm tüyleri tek bir uygulama ile almak mümkün değildir. Fiziki, hormonal denge ve cilt tipindeki farklılıklar da uygulama süresini etkiler.

Seansın uzunluğu ayrıca tedavi edilecek alanın genişliğine de bağlıdır. Üst dudakta lazer epilasyon birkaç saniye sürer, ancak tüm yüz için yaklaşık 10 dakika sürer. Aynı faktörlerden dolayı uygulama aralığı da farklıdır. Ancak seans aralığı genellikle yaklaşık 1,5 aydır. Diğer epilasyon türlerinden farklı olarak Beşiktaş lazer epilasyon merkezimizde kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Beşiktaş lazer epilasyon cihazının başlığından cilt üzerinde parlayan bir ışın ile cilt yüzeyi taranır. İnsan cildine ulaşan ışık ışınları, melanin adı verilen bir madde tarafından durdurulur. Bu sayede lazer tarafından iletilen enerji saç yüzeyinde ısı enerjisine dönüştürülür. Kıldan köklere aktarılan ısı çok kısa sürede kökleri yok eder. Kıl köklerinin kök hücreleri bu şekilde deforme edilerek etkilenen bölgedeki saçlar kalıcı olarak alınır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Şişli lazer epilasyon merkezinde koltuk altı kılları, geleneksel ve hijyenik nedenlerle neredeyse her zaman gereksiz kıllardır. Genital bölgede lazer epilasyon, bacaklarda lazer epilasyon, göğüs lazer epilasyon, Sakalda lazer epilasyonu yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon dört farklı lazer epilasyon türü vardır. Farklı dalga boylarına sahip bu lazer epilasyon cihazlarının etkinliği insan derisine, kıl tipine ve rengine bağlıdır. Cihazın dalga boyu cilde nüfuz etme yeteneğini belirler. Dalga boyu ne kadar kısa olursa, kıl kökü o kadar iyi tutulur.  Daha yüksek dalga boylarında hissettiğiniz acı harikadır, ancak cihazlar ve ayarlar arasındaki farklılıklar nedeniyle değişebilir. Kıl kökü ne kadar kalın olursa lazer cihazı kılı o kadar iyi yakar.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon ve diğer dermatolojik lazer tedavileri, profesyoneller tarafından doğru kullanıldığında iyi sonuçlar verebilir. Lazer tedavisine başlamadan önce, nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Lazer epilasyon tekrarlayan seanslarla uzun bir süreçtir. Tedavinin gerçek performansını değerlendirmek bir yıl kadar sürebilir. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce kapsamlı bir araştırma yapmak mantıklıdır. Okmeydanı lazer epilasyon sadece tıp merkezleri, poliklinikler ve klinikler gibi sağlık kurumlarında yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kadınların erkeklere göre şişli lazer epilasyon bölgesine sahip olma olasılığı daha yüksektir. Yüz, dudak üstü, koltuk altı, bikini bölgesi ve bacak bölgesinin kullanımı hem bölgeye hem de saçın yoğunluğuna göre değişir.

Dolayısıyla bu faktörler tüm vücut lazer epilasyon fiyatını belirleyebilmek için bilmemiz gereken faktörlerdir. Erkekler için durum biraz farklıdır. Epilasyon yapılacak bölgenin bayanlara göre daha küçük olması lazer epilasyon fiyatını etkiler. Lazer epilasyonun yapıldığı bölge de lazer epilasyon seansının fiyatını etkiler.

Örneğin, daha kısa kol seansları, daha yüksek bacak vuruşu sayısı nedeniyle kaçınılmaz olarak fiyatı etkileyecektir. Şişli lazer epilasyon fiyatları yaptırdığınız merkeze göre değişir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu