Sponsorlu Bağlantılar

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama nedir? Dekoratif görünümü ile uygulanan ve mekana şık bir görünüm kazandıran bir uygulama çeşididir.

En belirgin özelliklerinden biri kolay temizlenebilir ve hijyenik olmasıdır. Aynı zamanda epoksi zemin kaplamalarının uygulanması yaya ve araç trafiğine karşı güçlü bir dirence sahiptir. Bu nedenle epoksi zemin kaplama birçok alanda uygulanabilmektedir.

Epoksi zemin kaplamasında reçine hammaddesi olduğu için çok kuvvetli bir kimyasaldır. Çeşitli yan etkilerden ve mevsimsel değişikliklerden etkilenmez. Çok sağlam bir yapıya sahip olduğu için dayanıklıdır.

Epoksi zemin kaplamanın kanserojen gibi yan etkileri yoktur. Antistatik özelliği ile hijyeniktir. Çok hijyenik bir ortam gerektiren mekanlar için bile mikrobeton kaplamanın en hijyenik sınıfı olan antistatik epoksi zemin kaplaması uygulanmaktadır. Hijyen ve temizlik açısından hastane ve ilaç sektörlerine epoksi zemin kaplama uygulaması yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı bire bir uygulama olduğunu da teyit edebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu