Güncel

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün dar bantta dalgalı bir seyir etkili oldu ve %0.19 oranıdan sınırlı geri çekilme ile 81.95 seviyesinden gün tamamlandı. Günlük grafiklerde teknik göstergeler güç kaybediyor Geri çekilmenin devamı halinde 79.60$ seviyesi ilk ara destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması petrol fiyatlarında geri çekilmeyi hızlandıracaktır.Gün içi hareketlerde 84.80 ile 86.70$ seviyeleri ilk dirençler olarak takip edilebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Önceki gün yaşanan güçlü yükseliş sonrasında dünkü hareketler daha sınırlı kaldı Ons/Altın %0.54 yükseliş ile günü tamamladı. Teknik göstergeler günlük grafiklerde pozitif görünümü koruyor. Ancak saatlik grafiklerde zayıflama görülüyor. Gün içi hareketerde 1852 ilk ara destekler olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması bir miktar geri çekilmeyi hızlandırabilir. Yükseliş eğiliminin devamı halinde ise 1868 ve 1877 seviyeleri üst dirençler olarak takip edilebilir

GRAM ALTIN Gram Altında, Kur’un ve Ons/Altında ki yükseliş etkisi ile değer kazanımı devam ediyor. Dün gün pozitif tamamlayan Gram altın da günlük grafiklerde teknik göstergeler pozitif seyrediyor. Ancak saatlik bazda baktığımzıda bir miktar zayıflama görülüyor. Gün içi hareketler açısından 590-601 bandı ilk destek ve direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. 590 seviyesi altında inilmesi geri çekilmeyi hızlandırabilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” 24.80$ direncinin kırılması trendinin devamı açısından olumlu. Son dönemde önemli direnç olarak çalışan ve artık destek noktası olarak takip edeceğimiz 24.80$ seviysinin üzerinde trendin devamını bekliyor olacağız. Yükseliş eğiliminin devamı ile beraber 26 ve 26.75 seviyeleri kısa vadeli ilk dirençler olarak takip edilebilir.

EURUSD Paritede 1.1525 seviyesinin kırılması sonrasında geri çekilmenin hızlandığını görüyoruz. 1.1420 seviyesini kısa vadeli ilk destekler olarak takip edeceğiz. Gün içi grafiklerde göstergelerin aşırı satım seviyelerinden toparlanıyor olması gün içi tepki ataklarının etkili olabileceği gösteriyor. 1.1420 desteğinin üzerinde yaşanabilecek tepki denemelerinde 1.1515 artık ilk direnç seviyesi olarak verebiliriz.

DXY DXY endeksinde 94.70 direnci kırılması sonrasında hareketler hız kazandı. Orta vade de önemli direnç konumunda ola bu seviyenin aşılmış olması ABD dolarındaki güç kazanımın devam edebileceğini gösteriyor. DXY’de 94.70 seviyesini artık destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde hareketlerde 95.70 ve 98.00 seviyeleri üst dirençler olarak takip edilebilir

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu