Güncel

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün satış baskısının tekrar arttığı görülürken, %4.42 oranında geri çekilme ile 69.57 $ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Dün yaşanan sert geri çekilme sonrasında sabah saatlerinde tepki hareketleri görülmesine rağmen teknik olarak zayıf göünüm sürüyor. Tepki hareketlerinin güçlenebilmesi için ilk etapta 71 $ seviyesinin üzerinde kalıcı hareketler göremeliyiz. Aksi halde gevşeme eğilimi tekrar etkili olacaktır. Yaşanabilecke geri çekilmelerde ise 67.50 ve 67.00$ band ilk destekler olarak takip edilebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Dün günü genelinde yükseliş eğiliminde olan Ons/Altın’da akşam saatlerinde satış baskısı tekrar etkisini arttırdı ve %0.71 oranında değer kaybı ile 1771.06 $’dan gün tamamlandı. Dün yaşanan geri çekilme sonrasında sabah saatilerinde tepki hareketleri görülüyor. Ancak teknik göstergelerde görünüm hala zayıf. 1780$ seviyesi artık gün içi direnç olarak takip edeceğiz. Tepki ataklarınıın ivme kazanabilmesi için bu seviyenin üzerinde kalıcı hareketler göreliyiz. Aksi halde satışlar tekrar etkili olacaktır.

GRAM ALTIN Gram Altın’da kur hareketleri paralelinde yükseli hareketi devam ederken, dün %3.64 oranında değer kazanımı ile 765.47 TL seviyesinden kapanış gerçekleşti. Yükseliş hareketinin sabah saatlerinde de devam ettiği görülürken, 779 zirvesinin hemen altında hareket eden Gram Altında bu zirvenin kırılması harekete tekra ivme kazandıracaktır. 779TL seviyesinin kırılması sonrasında yaanacak hareketlerde ise 800 ve 824TL seviyeleri kısa vadeli üst dirençler olarak takip edilebilir. 759 seviyesini ise ilk ara destek noktası olarak verebiliiz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de gevşeme eğilimi etkisini sürdürüyorken, dün %0.35 oranında değer kaybetti ve 22.78 $ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Saatlik grafiklerde göstergelerde yaşanan toparlanma tepki potansiyelini artırıyor. Gün içi hareketlerde 22.60$ desteğinin üzerinde yaşanabilecek tepki yükselişlerinde ise 23.40 ve 23.70$ bandı ilk dirençler olarak takip edilebilir.

EURUSD EUR/USD paritesinden dün sert oynalık yaşanırken, %0.55 oranında yükseliş ile 1.1242 seviyesinin gün tamamlandı. Kısa ve orta vadeli göstergelerin pozitif yönde hareket ediyor olması tepki hareketinin devamını destekliyor Paritede tepki ataklarıın ivme kazanabilmesi için ilk etapta 1.1380 ilk ara direncinin üzerinde hareketler görmeliyiz. Aksi halde tekra geri çekilme yaşanabilir. 1.12 seviyesini ise kısa vadeli ilk destek seviyesi olarak verebiliriz.

DXY DXY’de dün 95.50-96.60 bandında volatil bir seyir izlendi ve %0.29 oranında geri çekilme ile 96.062 seviyesinde gün tamamlandı. Teknik göstergelerde güç kaybı sürüyor. Özellikle Orta vadeli göstergelerin sat konumuan geçmiş olması dikkat çekici 95.80 seviyesi ilk destek seviyesi olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması DXY’de geri çekilmeyi hızlandıracaktır 95.00 ve 94.50 seviyeleri ise kısa vadeli alt destekler olarak takip edilebilir.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu