Sağlık

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusunun en önemli avantajlarından biri dudakların şekillendirilmesidir. Hızlı, ağrısız ve kolay bir işlemdir. Çok fazla yan etkisi görülmez. Çok sağlıklı ve istenilen dudak şekline sahip olunur. Sentetik olmayan doğal dolgu maddeleri kullanılır.

Dudak dolgusu fiyat anlamında da avantajlıdır. Sonuçları uzun solukludur. Yaşlılıkla birlikte sarkma ve kırışıklık sorunları yaşanabilir. Bu durumda estetik dolgu uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu yöntemleri üç farklı şekilde uygulanmaktadır. Bunlardan ilki, kalıcı, ikincisi de geçici dudak dolgusudur. Üçüncüsü ise, dudak implantıdır. Dudak dolgusu fiyat aralığı da bu uygulanacak olan yöntemlere bağlı olarak değişir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyat olarak belli bir standarta bağlı değildir. Yapılacak işleme göre fiyatlar değişebilir. Dudak dolgusunu etkileyen fiyatların başında kullanılan hyalüronik asit miktarı gelir. En doğru fiyat bilgisine işlemin yapılacağı klinikten ve doktordan ulaşabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Yüzde meydana gelen sarkma ve boşlukların giderilmesi ve cilde nem ve hacim kazandırılması amacıyla uygulanan enjeksiyon yönteminin adına yanak dolgusu denmektedir. Kısa sürede genç ve doğal bir görünüme kavuşturan bu yöntem zararsız ve yan etkisizdir.

Yanak dolgusu herhangi bir nedenden yanağında sorun oluşan ya da doğuştan yüzde asimetri varsa veya yaşlılık sebebiyle kırışıklık, çökme vs. varsa kadın erkek herkese uygulanabilir. Yanak dolgusu fiyat ve detaylı tüm bilgileri doktordan alabilirsiniz. Böylece cildiniz nem ve hacim kazanarak daha genç bir görünüme kavuşur.

Yanak dolgusu hyalüronik asit ile uygulandığı zaman yaklaşık olarak altı veya sekiz ay kadar sürer. Ama kalıcılık süreleri kişiye göre ya da uygulanmasına göre değişir. Diğer estetik dolgularda olduğu gibi yanak dolgusu da geçici bir estetik dolgu işlemidir.  İlk defa uygulandığında daha kısa süre içinde ikinci seansı uygulamak gerekir. Fakat daha sonraki işlemlerin arası çok daha uzun olabilir. Yanak dolgusu fiyat olarak da oldukça avantajlıdır.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyatları belli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu etkenlerin başında hastanın tıbbi durumu geliyor. Ayrıca, dolgu maddesi marka ve miktarı da fiyata etki eden unsurlardandır.

Yanak dolgusu fiyat bilgisini en sağlıklı olarak doktordan ve klinikten almanız mümkündür. Hyalüronik asit dolgusu veya sentetik dolgu olup olmamasına göre de fiyat değişir. Ancak natürel olan hyalüronik asit tercih etmek en doğrusu olacaktır.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Daha simetrik ve güçlü bir çene yapısına sahip olmak için uygulanan çene dolgusu bir diğer adıyla jawline cerrahi bir yöntem değildir. Estetik bir dolgu işlemidir. Tamamen istediğiniz yüz hatlarına kavuşmak için yaptırabileceğiniz gibi sağlık sorunu nedeniyle de yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Çene dolgusu fiyat açısından da son derece makuldür. Daha estetik ve simetrik yüz hatlarına kavuşmak için kolayca bu işlemi yaptırmanız mümkün. Enjeksiyon yöntemi ile uygulanan çene dolgusu hyalüronik asit kullanılarak uygulanır.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusunu uygulama öncesinde çene bölgesine anestezik krem uygulanır. Ardından, ihtiyaç olan çene ve jawline hattına hyalüronik asit dolgusu enjekte edilir. Bu dolgular kişiye özel olarak açılır. Böylece, çene daha belirgin hatlara sahip olur. Çene dolgusu fiyat bilgisini çene dolgusunu yaptıracağınız klinik ve doktordan alabilirsiniz.

Gerekli görülmesi durumunda da bu işlemi yaptırabilirsiniz. Çene dolgusu fiyat ve diğer konularla ilgili gerekli görüşme ve muayenenin ardından başka estetik dolgu uygulamaları ile birleştirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu