Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Toplumda burun estetiği olarak bilinen rinoplasti ameliyatıyla burundaki şekil bozukluğu yok edilebilir. Fakat burun estetiği fiyatları haricinde ameliyat konusunda dikkat edilmesi gerekenler de söz konusudur. Burun estetikleri ameliyatının sadece en iyi doktor klinik merkezinden yaptırılması ameliyat başarısı ve hasta memnuniyeti açısından hayati bir değer arz eder.

Kalitesiz doktor kliniklerinde burun estetiği ameliyatının yüksek başarılar sunması oldukça güçtür. Bu gibi klinik merkezlerinde yüksek teknolojili cihazlar yer almaz. Bu da ameliyatınızın sorunlu geçmesine neden olur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetikleri, burunda oluşan şekil ve burun içi etleri alınmasını kapsayan en etkili estetik ve plastik ameliyatıdır. Bu uygulama üzerinden burun estetiği en düşük bir şekilde sunulur. Bu nedenle burun estetiği öncesinde güncel ameliyat fiyatlarına bakılabilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri sağlıklı bir şekilde yapılır. Çünkü burun estetiği bugün daha donanımlı ameliyat servisinde uygulanır. İşlemden önce burun kanatlarında özel bir neşter üzerinden kesiler açılır. Kesiler açılmadan burun içerisine girilmesi mümkün değildir. Hemen sonrasında burun içindeki kemik veyahut kıkırdak dokusu inceltilir.

Bu işlem özel bir cihazla yapılır. Sonrasında buruna yeni şekli verilerek ameliyat başarılı bir şekilde tamamlanır. Bunun öncesinde burun estetiği fiyatları karşılaştırılabilir.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri keyfi olarak uygulanmaz. Çünkü bu durumda burun sağlığı riske girebilir. Ciddi burun estetik sorunu olması durumunda burun estetiği uygulanabilir. Bu durumda burunda huzursuzluk verici düzeyde şekil bozuklukları ve burun içi etler oluşması burun estetiği fiyatları aktarılır. Burun estetikleri ameliyatında yaş kriterleri yoktur. Fakat çok ileri yaşlarda bu ameliyatın yaptırılmasına genellikle gerek yoktur. Sadece burun içinde etler olması durumunda yaşlılık dönemlerinde de rinoplasti uygulanabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri özellikle de hastanın rahat bir şekilde nefes alışverişini engelleyen burun içi etlerde uygulanmalıdır. Bu durum başlı başına farklı bir durumdur. Çünkü burun içinde etlerin meydana gelmesi beraberinde hastanın sağlıklı bir şekilde nefes alışverişi yapamamasına neden olur. Bu da bireyde sağlıksız uyku alımına neden olur. Bunun haricinde hastanın iş ve sosyal hayatını ciddi anlamda olumsuz etkileyebilecek düzeyde olan burun şekil bozukluklarında da burun estetikleri ameliyatı yapılabilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiklerinin öncesinde de basit birkaç hazırlık yapılmasında fayda vardır. Ameliyattan 24 saat öncesinde kullanılan tüm burun ilaçları bırakılmalıdır. Sadece kronik türünden hastalık ilaçlarına devam edilmelidir. Burun estetikleri ameliyatı öncesinde mutlaka merak edilen ayrıntılar doktora sorulmalıdır. Bu kapsamda tereddütsüz olarak ameliyata girilebilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetikleri sonrasında da mutlaka doktorunuzun uyarılarına uymalısınız. Ameliyatta takılan burun tamponuna dokunmamalı ve burnunuzu darbelere karşı mutlaka korumalısınız. Burun tamponu belirli sürede yerinden alınır. Bu işlem için doktorunuz sizlere gerekli bilgileri sunacaktır. Hekiminizin belirttiği günde burun tamponu çıkarmak için doktorunuza başvurmalısınız.

Burun estetikleri ameliyatı bugün her ne kadar yüksek başarı üzerinden uygulansa da, mutlaka ameliyat sonrasında burun üzeri ya da çevresinde morluk ve ödemler meydana gelecektir. Bu yan etkiler basit bir şekilde kendiliğinden geçer. Bu durum karşısında panik yapmanız ya da moralinizin bozulmasına gerek yoktur.

Burun estetikleri ameliyatından 1 ay süreç boyunca yüz ve göğüs üstü yatmaktan uzak durmalısınız. Bu gibi eylemlerde farkında olmadan burun sağlığınızı riske atabilirsiniz. Ameliyattan sonraki ilk 3 aylık zaman dilimi burun sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu nedenle bu zaman dilimleri boyunca hassas bir şekilde hareket etmelisiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Ev ya da işletmenizin konforunda burun estetikleri güncel fiyatlarına bakabilirsiniz. Bu yönde birçok özel doktor klinik merkezlerinde rinoplasti ücretlerini karşılaştırabilirsiniz. Ancak bu estetiklerin ameliyatını özel hastaneden yaptırmamanız tavsiye edilir. Bu gibi özel sağlık birimlerinde estetik ameliyatları daha pahalı fiyattan uygulanabiliyor. Özel doktor klinik merkezinden burun estetiği randevusu alabilirsiniz.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu