Sağlık

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)


Burun estetiği fiyatları
kişiler tarafından en çok araştırılan ve merak edilen konulardan bir tanesidir.
Burun estetiği son yıllarda hem hekimler hem de hastalar tarafından en çok tercih edilen plastik cerrahi uygulamalar arasında yer alır. Burun estetiği sayesinde kişilerin yüz bölgesinde bulunan şekil bozuklukları ve solunum yolu rahatsızlıkları giderilir. Bu neden ile doğuştan veya sonradan burun bölgesi ile alakalı sorunlar yaşayan tüm bireyler, burun estetiği ameliyatı yaptırabilirler.

Tüm operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği operasyonunda da hastanın sağlık açısından mutlaka elverişli olması gerekir. Burun estetiği ameliyatı öncesinde hekim tarafından hastaya çeşitli tahliller yapılır. Yapılan bu tetkikler ile hastanın ameliyata uygun olup olmadığı kesinleştirilerek operasyon için karar verilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?


İnsanın yaşamının devam edebilmesi için ihtiyaç duyduğu nefesin vücuda girişini sağlayan burun, yüzün tamamına ve kişinin yüz yapısına uygun olması gerekir. Burun estetiksel görünümün yanı sıra nefes alma gibi önemli bir eylemi gerçekleştirdiğinden, burun bölgesinde yaşanan bozukluklar burun estetiği ameliyatları sayesinde giderilir.

Burnun işlevini yerine getirebilmesi ve iyileşmesi için burun estetiği ameliyatı en ideal seçimdir. Burun estetiği ameliyatları estetik anlamda yapılan operasyonlar arasında da en sık tercih edilen yöntemdir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?


Burun estetiği
ameliyatlarında genel olarak hekimler tarafından açık teknik ve kapalı teknik olmak üzere iki farklı gruba ayrılır. Açık ve kapalı bir şekilde yapılan burun estetiği ameliyatlarında, hastanın durumuna göre avantaj ve dezavantajları vardır.

Açık burun estetiği ameliyatlarında burnun alt kısmından küçük kesiler açılır ve cerraha oldukça geniş bir görüş alanı sağlanır. Burnun iç kısımlarından yapılan kesilere ise kapalı burun estetiği ismi verilir. Kapalı burun estetiğinde burun kıkırdakları ve kemikleri üzerinden işlem yapılır. Çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan işlemlerde burun estetiği fiyatları değişiklik gösterir.

Kimlere Uygulanır?


Son zamanlarda genellikle burun yapısını beğenmeyenler tarafından tercih edilen burun estetiği ameliyatları, isteği olan herkese sağlık durumu uygun olduğu takdirde yapılabilir. Bu anlamda burun yapısı kemerli olan, uzun, burun ucu düşük, burun delikleri normalden daha büyük ve asimetri gibi şikayetleri olan kişilere uygulanabilir. Ayrıca çeşitli kazalar sonucunda travma ile birlikte kırılma gibi durumlar yaşandığında da burun estetiği ameliyatlarına başvurulur.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır

Burun estetiği ameliyatlarında doğumsal olarak burun şekil bozukluğu yaşayan kişiler için uygun görülür. Bunun yanı sıra sonradan kişinin geçirmiş olduğu kaza, çarpma gibi durumlarda da burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Burun estetiği solunum fonksiyonlarında problem yaşayan kişilerin yanı sıra estetiksel görünümüne önem veren kişiler tarafından da öncelikli seçimler arasında yer alır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatında oldukça hassas işlemler yapıldığı için dikkat edilmesi gereken detaylar göz ardı edilmemelidir. Burun estetiği ameliyatı öncesinde mutlaka doktora kullanılan ilaç ve hastalığın bilgisi verilmeli, operasyona gelirken takılar çıkarılmalı, aspirin gibi kan sulandıran ilaçlar kullanılmamalı ve kadınlarda regl döneminde operasyon yapılmamalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Burun estetiği ameliyatı öncesinde olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken kriterler olduğu unutulmamalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında burun travmalardan korunmalı, kan sulandırıcı yiyeceklerden uzak durulmalı ve hekimin tavsiye ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları işlemin yapılacağı hastane, operasyonu yapan hekim ve hastanın isteğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu neden ile burun estetiği fiyatları için ameliyat yapılacak kurumlar ile iletişim sağlanmalıdır.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu