Sağlık

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Dolgu materyalleri yardımıyla burundaki şekilsel bozuklukları gidermeye burun dolgusu denir. Ameliyat gerektirmediği için oldukça avantajlıdır. 15-20 dakika içerisinde burunda bulunan tüm deformasyonlar ortadan kalkar. Böylece burun yüz hatları ile uyumlu bir forma kavuşur. Burun dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine göre belirlenir.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgu estetiği daha çok burun kemiğini yok etmede ve burun ucu düşüklüğünü ortadan kaldırmada tercih edilir. Bu nedenle ameliyat fobisi bulunan ve risk altına girmek istemeyen birçok kişi burun dolgusu ile kısa sürede güzel ve estetik bir burun yapısına sahip olur. Burun dolgusu fiyatları işlemin tercih edilme amacına göre belirlenir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Kullanılan dolgu miktarı ve kalitesi, işlemi gerçekleştiren uzmanın deneyimi ve tercih edilen klinik burun dolgusu fiyatları üzerinde belirleyici kriterlerdir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Medikal dolgu malzemelerinin kullanıldığı dudak dolgusu işleminde hazırlanan dolgu malzemesi dudağa enjekte edilir. Dudakların genel yapısını iyileştirmek ve hacim kazandırmak amacıyla dudak dolgusu uygulanır. Kısa sürede gerçekleşen dudak dolgusu fiyatları işlemin gerçekleştiği kliniklerin belirlediği fiyatlar doğrultusunda planlanır.

Dudak dolgusu tercih edilen dolgu malzemesinin kalitesine ve yoğunluğuna göre planlanır. Bu nedenle yapılan ön muayene sırasında kullanılacak dolgu malzemesinin miktarı belirlenir. Dudağa hacım kazandırmak ve dolgun bir görünüme kavuşturmak amacıyla uygulanan dudak dolgusu sıklıkla bayanların tercih ettiği estetik bir uygulamadır.

Özellikle ince dudak yapısına sahip kişilerin tercih ettiği dudak dolgusu yüz hatları ile uyum sağlamak ve çekici bir görünüm elde etmek amacıyla uygulanır. Ağrısız bir işlem olduğu için medikal estetik uzmanları tarafından güvenilir bir şekilde uygulanır. Dolayısıyla her geçen gün daha fazla tercih edilerek dudak dolgusu fiyatları da farklılık gösterebilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uzman estetisyenler tarafından uygulanan dudak dolgusu enjeksiyon yardımı ile kontrollü bir şekilde dudağa enjekte edilerek yapılır. Kişinin beklentisi doğrultusunda dudaklar şekil alıncaya kadar işlem devam eder.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Güzellik algısının her geçen gün değişime uğradığı günümüzde dudak dolgusu yöntemleri de çeşitlilik gösterir. Bu yöntemler içerisinden biri olan kalıcı dudak dolgusu silikon malzemeler yardımı ile gerçekleşir. Kalıcı olmayan dudak dolgusu ise daha çok vücutta var olan ve zamanla azalan hiyalüronik asit içerikleri ile gerçekleşir.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene dolgusu estetik ve keskin çene hatlarına sahip olmak isteyen kişilere uygulanır. Estetik kaygı ile yapılan çene dolgusu özellikle yaşlanma ile beraber ortaya çıkan hacım kayıplarını ortadan kaldırmak ve daha hoş bir görünüm elde etmek için tercih edilir. Çene dolgusu fiyatları yapılan incelemeler ve ihtiyaç duyulan dolgu materyalleri doğrultusunda planlanır.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çene formunu yüz hatlarına uyumlu hale getirmek ve altın oran olarak belirlenen ölçüleri elde etmek amacıyla çene dolgusu yapılır. İşlemin temel yapılış amacı güzellik algısı ile ortaya çıkan estetik kaygılardır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu için öncelikle hyaloronik asit içerikli medikal dolgu malzemeleri hazırlanır. Hazırlanan bu malzemeler yavaş yavaş çene bölgesine enjekte edilir. Tüm bu işlemler istenen görüntü elde edilinceye kadar devam eder.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Çene dolgusu sırasında kullanılan enjeksiyon ağrısını azaltmak amacıyla anestezik krem tercih edilir. Bu nedenle çene dolgusu işleminin herhangi bir ağrısı bulunmaz. Dolayısıyla kullanılan anestezi ile birlikte çene dolgusu fiyatları farklılık gösterebilir.

Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

Çene dolgusu yılda bir iki defa tekrarlayabilir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları kliniklerin belirlediği ve uyguladığı kombine işlemler doğrultusunda hesaplanır.

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu