Sağlık

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgu maddeleri; ameliyat sırasında cilt altına enjekte edilen jel benzeri bir madde içerir. Çoğu burun dolgusu, vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit içerir. Daha gelişmiş dolgu maddeleri, daha viskoz olan ve burnun kemikli kısımlarını ve diğer yüz bölgelerini taklit eden kalsiyum hidroksiapatit ve polikaprolakton gibi yarı kalıcı malzemeleri kullanır. Burun ameliyatının risklerinden korkan kişiler için en avantajlı dolgu haline gelmiştir. Burun dolgusu fiyatları ise avantajları arasında sayılabilmektedir.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır ?

Burun dolgusu herkese uygundur. Ameliyat öncesi ve sonrasından korkan kişiler için en uygun dolgu biçimidir. Burun dolgusu fiyatları ameliyata göre daha uygundur.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları doktorunuzun kullandığı malzemeye göre değişmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir ?

Dolgun ve yuvarlak dudaklar genellikle seksiliğin simgesidir. Dudak büyütme, dudakların enjeksiyon veya otolog yağ partikülü nakli ile doldurulmasıdır. Bu proje esas olarak ince dudaklar veya dudak atrofisi ve yaşlanmaya bağlı yaşlanmaya bağlı kişilerde uygundur. Dudakların bir kusuru veya eksikliği genellikle rahatsız edicidir. Güzel dudaklar ve pembe renk, çekici bir dokunuş katar. Dudak dolgusu fiyatları bundan dolayı çok araştırılmaktadır.

Bu görüntüden hoşnut olmayan kişilerin tercihi ise dudak dolgusudur. Dudak dolgusu fiyatları doktoruna göre tercih edebilirsiniz Mükemmel bir dudak için belirli bir standart yoktur ve kendi yüz şekline uygun olması gerekir.

Genel olarak güzel ve çekici bir dudağın genişliği, iki göz bebeği arasındaki mesafe kadardır. Üst dudak yaklaşık 5-8 mm kalınlığındadır ve alt dudak, üst dudağın yaklaşık bir buçuk katı kalınlığındadır. Yaygın bir dudak sorunu, dudakların çok kalın veya ince olması, kalın dudakların kaba bir his vermesi ve ince dudakların ise asık suratlı izlenimi vermesidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Enjeksiyonla dudak büyütme; Hyaluronik asit, Ivelan, otolog yağ kullanılarak yapılır. Dudak dolgusunun belli bir cc bulunur. Çok büyük dudak isteyen kişiler ile az büyük dudak isteyen kişilerin cc farklılıklar oluşur. Dudak dolgusu fiyatları ise bu cc göre değişebilir.

Nazolabial Dolgu Nedir ?

Nazolabial kıvrımlar yaşı belli olmayan bir sorundur ama hala kıvrımlarınız varsa kesinlikle size fazladan birkaç yıl genç gösterecek dolgu biçimidir. Nazolabial dolgu kıvrımlar, 35-40 yaşlarında, hatta yüz dokularının anatomik özelliklerinden dolayı 20 yaşlarında yaşa bağlı değişikliklere bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Cildiniz gençken ve elastik nazolabial kıvrımlar sadece geniş bir gülümsemeyle görünürken, yaşla birlikte burun kanatlarından ağız köşelerine uzanan iki çizgi daha belirgin hale gelir, kırışıklıklar oluşur. Nazolabial dolgu sayesinde bu kıvrımlar kısa sürede geçmektedir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır ?

Kıvrım olan bölgeye kıvrımların tamamını açabilecek oranda sıvı enjekte edilerek yapılır. Kıvrımların birden fazla çeşiti bulunur. Nazolabial dolgu kıvrımları aşağıdaki gibidir;

  • İnme kıvrımı – cildin yüzeyinde ince, zar zor görünen bir çizgidir ve genç yaşta oluşturulabilir. Çubuk kıvrım derinin derin yapılarına kadar uzanmadığı için kurtulmak oldukça kolaydır.
  • GAP kıvrımı – belirgin cilt oluklarının görünümüne sahiptir, bunlara “keder çizgileri” de denir. Bu tip nazolabial kıvrımlar, doğal yaşlanma süreçleri ve doku pitozu nedeniyle oluşur. Bu problemle baş etmek daha zordur.
  • Gradyan nazolabial kıvrım – yorgun, kasvetli bir görünüm yaratan gözle görülür. Üst dudak ve yanak arasındaki güçlü fark nedeniyle oluşur ve ayrıca yaşa bağlı değişikliklerden kaynaklanır.

Nazobial Dolgu Fiyatları

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bu yöntem kişiler de uygulandığında ortaya verimli sonuçlar çıkamaktadır. Nazobial dolgu fiyatları hekimin uygun gördüğü miktarda uygulanması ve uygulanacak bölgenin genişliğine göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Ayrıca nazolabial dolgu uygulaması hekime, merkeze göre de değişen bir durumdur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu